Jakich narzędzi/technologii używamy przy projektowaniu stron www?

Limestreet - projektowanie stron

Dziś napiszę pokrótce o narzędziach i technologiach na których pracujemy tworząc serwisy internetowe. Opiszę oprogramowanie z jakiego korzystamy na etapach od projektu graficznego poprzez webdevelopment po hosting.

Zacznijmy od hostingu

Na naszych serwerach panelem hostingowym, który udostępniamy klientom jest cPanel – uznawany za najlepsze tego typu rozwiązanie na świecie czego dowodem jest zastosowanie tego oprogramowania w największych hostingach na świecie – 8 z 10 najlepszych firm z branży używa właśnie panelu cPanel: http://www.top10bestwebsitehosting.com/

Web development czyli HTML5 + CSS3 + JavaScript oraz trochę PHP

Tutaj główną rolę w naszej firmie odgrywa Netbeans (open source ze stajni Oracle – netbeans.org) wraz z całkiem niezłym Brackets (open source od Adobe – brackets.io) oraz Notepad++. Ciekawe programy (płatne) z tej kategorii do których przetestowania wkrótce się przymierzamy to Sublime Text oraz PhpStorm/WebStorm.

Projektowanie graficzne

Tutaj nie ma co się za bardzo rozpisywać ponieważ wszystkie prace graficzne wykonujemy na jedynym uznanym w świecie profesjonalnej grafiki oprogramowaniu czyli pakiecie Adobe Creative Suite, a przede wszystkim Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator.

CMS

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o systemie CMS na którym ostatnio skupiliśmy swoją uwagę czyli WordPress. Tutaj również niewiele jest do napisania :) Najpopularniejszy silnik serwisów internetowych na świecie (prawie połowa stron wyposażonych w CMS wykorzystuje WordPressa) zarówno tych największych jak i małych blogów – http://trends.builtwith.com/cms. W projektowaniu szat graficznych na WordPressa mocno „podpieramy się” bardzo popularnym ostatnio frameworkiem Twitter Bootstrap. Poza tym jeśli chodzi o JavaScript to wykorzystujemy również bibliotekę jQuery (głównie ze względu na jej obecność w instalacji WordPressa).

Tyle na dziś :)
I jak zwykle zapraszam do komentowania.

Skomentuj za pomocą loginu z portali społecznościowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>